Hizmetlerimiz

İlçeler

Posted at 16 Ocak 2015 | By : | Categories : Hizmetlerimiz | 0 Comment

Yakuplu Merkez Mahallesi,Sahil Mahallesi,Marmara Mahallesi,Kavaklı Mahallesi,Gürpınar Mahallesi,Dereağzı Mahallesi,Cumhuriyet Mahallesi,Büyükşehir Mahallesi,Barış Mahallesi,Adnan Kahveçi Mahallesi
beylikduzuhizmetlerimiz

Beylidüzü evden eve nakliyat firması tüm nakliyat hizmetlerini yukarıdaki belirtiği mahalleri ve İstanbullun her ilçesine evden eve nakliyat hizmeti sunmaktadır.Başta gürpınar olmak üzere bütün mahallerine taşımacılık hizmeti sunan firmamız son derece titiz ve güvenilir bir taşıma hizmeti ile tüm il,ilçe,mahallere taşımacılık hizmetlerini kesintisiz vermektedir.

Beylikdüzü nakliyat ev eşyası depolamasında sizlere hizmet vermektedir.Beylikdüzü’de bulunan kapalı depolarımızda ev eşyalarınızı depolaması yapmaktadır.Aynı zaman ev eşyalarınıza taşıma sigortası’da yapılmaktadır.
Evden eve nakliyat hizmetlerinde sizlere öncü ve yakın olarak hizmet vere beylikdüzüevdenevenakliyat firması ile ev eşyanın taşımasında konusunda uzman ekiplerince hizmet sunmaktadır.
Firmamız ev eşyası taşımasında en önemli etkeni müşteri memnuniyeti görerek tüm işlerinde sorusuz bir şekilde yapmaktadır.Ev eşyalarınız da paketlemesi şehir için ve şehirler arası taşımasında konusunda sizlerin beklentilerini karşılayan firmamız ile ev eşyası taşıma konusunda keyif alabilirsiniz.
Firmamız sizlere vermiş olduğun güvence ile eşyalarınızı taşımasında Beylikdüzü belediyesinde vermiş olan yetki belgelerine sahip taşımasında marka tescil yapmış ve tüm işlerinde titizliğin ön planda olan bir nakliye firmasıdır.
Tarihçe;
M.Ö. 7 yy`da ilk yerleşimin başladığı Beylikdüzü’nün kurucularının Helenler olduğu varsayılır. M.Ö. 2.yy’da Bizans egemenliğine giren Büyükçekmece’nin gözde beldelerinden biri olan Beylikdüzü, İstanbul’un fethinden sonra Osmanlı İmparatorluğu’na bağlanmıştır. Bir sayfiye ve tarım köyü olan Beylikdüzü, Bizans ve Osmanlı dönemlerinde orduların konaklama yeri olduğundan, bölgede yoğun bir yerleşim olmamıştır.

Beylikdüzü’ nün eski ismi bahçe anlamına gelen “Gardan” dır. Bu bölge tarihte üzerinde pek çok medeniyeti barındırsa da yakın zamana baktığımızda ilçede özellikle 1924 yılına değin Rumların izleri gözlenmektedir. Burada yaşayan Rumlar bu tarihten yani Kurtuluş Savaşından hemen sonra Yunanistan’da yaşayan Türklerle nüfus mübadelesine tutulmuşlardır. Ve buraya mübadele ile gelen Türkler yerleştirilmeye başlanmıştır.

Buraya yerleşen Türkler burada ilk başta yoğun olarak tarım, hayancılık ve balıkçılık faaliyetlerinde bulunmuşlardır. Bölgeden Rumların çoğunun ayrılması üzerine köye yeni bir isim verilmeye karar verilmiş, bunun üzerine köyün doğal iklimine çok kolay ayak uyduran kavak ağaçlarının yoğunluğu nedeniyle köye “KAVAKLI” adı verilmiştir.

Bu köy uzun zaman Çatalca ilçesine bağlı kalmıştır. 1988 yılında Büyükçekmece’nin ilçe olması ile Büyükçekmece ilçe sınırları içine dahil olan Kavaklı, daha sonraki günlerde belediye hizmetlerini Gürpınar’dan almaya başlamıştır. 11.162.000 m2 yüzölçümüne sahip olan kavaklı, 01.12.1993 tarih ve 21.775 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan İçişleri Bakanlığı’nın 93/42.466 sayılı kararı ile Büyükçekmece ilçesine bağlı belde yapılmıştır. Yine bu karara dayanarak belde de bir belediye kurulmuştur.

22 Mart 2008 Tarihli ve 26824 Sayılı Resmî Gazetede yayınlanan “Büyükşehir Belediyesi Sınırları İçerisinde İlçe Kurulması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun” çerçevesinde Beylikdüzü ilçe yapılmıştır. Bu karara dayanarak belediye ilçe belediyesi olmuş ve ilçede kaymakamlık ve ona bağlı birimler kurulmuştur.

Çoğrafi Özellikler;
Beylikdüzü ilçe sınırları, 3738 hektar alanı kapsamakta olup, toplamda 10 mahalleyi ihtiva etmektedir. Beylikdüzü, Türkiye’nin en büyük metropolü İstanbul’un hemen batısında yer alan güneyde Marmara denizinin kuzey kıyıları ile sınırlanmakla beraber doğuda Avcılar, batıda Büyükçekmece ile komşudur. İlçenin kuzeyi ise E-5 Karayolu ve Esenyurt ile sınırlanmaktadır. Marmara Denizi’ne 13km. kıyısı olan; toplu konut bölgeleri, orta ve üst gelir grubuna hitap eden sağlam ve uygun bütçeli ev satın alabilme özellikleri ve villa tipi konutları olan İstanbul’umuzun talep gören modern bir ilçesidir.

Alt Yapısı;
İlçemizde; alt ve üst yapı %50 oranında tamamlanmıştır. Özellikle sayfiye bölgesi olarak bilinen Sahil Mahallesi ve Kavaklı Mahallesi’nde yapılaşma yok denecek kadar az olduğundan buradaki alt yapı çalışmaları halen devam etmektedir. Gerek denizle bütünleşme anlamında, gerekse yeşil alanın bol olduğu düzenli siteler şeklindeki sorunsuz yapılaşma nedeniyle, ekonomik ve kaliteli ev almak isteyenler için Beylikdüzü cazibe merkezi haline gelmiştir.

Ulaşım;
Ulaşımın ve trafik sorununun olmaması bir başka önemli etkendir. Kentimiz, havaalanına 21 km. uzaklıkta; E-5 karayolu ve Marmara Denizi sınır oluşturmaktadır. Sahil Projemiz, ve metrobüs projelerimizin hayata geçmesiyle birlikte; TEM ve E-5 ve E-6 ile sağlanan ulaşım çeşitlenecektir. Şu an Avcılar’a kadar gelen metrobüs hattı, Beylikdüzü’ne kadar uzatılarak, 1 yıl içinde, Söğütlüçeşme’ye kadar ulaşım sağlanacaktır.

Sosyal Yaşam;
Beylikdüzü ilçesinde; sakin, huzurlu, düzenli, sağlıklı, güvenilir, trafik karmaşasından uzak refah seviyesi yüksek bir yaşam sürülüyor. İlçemizde alışveriş merkezi sayısı, son zamanlarda çok artmıştır. Sanat ve kültürel alanda; Belicium Alışveriş Merkezi’nde Erol Günaydın tiyatrosu mevcuttur. Alışveriş merkezleri, Büyük mağazalar, marketler, sinemalar, kamuya ait dinlenme tesisleri ve büyük çaplı iş merkezleri bulunmaktadır. İlçemizde okuma yazma oranı yüksek olup, okulu olmayan yerleşim birimi bulunmamaktadır. Eğlence merkezleri ve TÜYAP fuarının bulunması ekonomik hayata canlılık getirmektedir.

Nüfusu;
2007 yılı resmi sonuçlara göre Beylikdüzü’nün ilçe nüfusu toplam 187 bin’dir. Sadece Beylikdüzü’nde 35 bin konut bulunurken, Yakuplu ve Gürpınar’ın sınırlara eklenmesiyle birlikte Beylikdüzü ilçesinde konut sayısı 50 bin civarında olmuştur. İlçemizde birçok büyük firmaların çok önemli yatırımları vardır. Nüfusun; 2010 yılı sonunda 250 bine ulaşacağı tahmin edilmektedir.

Stratejik konumu;
İlçemizin, kolay ulaşım imkânlarına sahip bulunması, deniz manzarası ve kişi başına düşen yeşil alan miktarının; 8 metrekareyi geçmesi, altyapı ve üstyapı sorunu ve kaçak yapılaşma olmaması, düzenli kentleşme, eğitim seviyesi ve kentlilik bilinci yüksek insanlardan oluşması gelişen ve değişen yeni ve modern bir kent özelliği; yatırım bölgesi olarak düşünülmesinin en önemli ana nedenleridir. Bölgemizde Bahçeşehir, Beykent ve Fatih Üniversitesi olmak üzere 3 üniversite mevcuttur. Beylikdüzü marka bir kent haline geldiği için yatırımcıların gözdesi haline gelmiştir.

Gelişim Süreci;
Beylikdüzü, 2000 yılından sonra planlı ve düzenli bir şekilde gelişmeye başlamış; kaçak yapılaşması olmayan, depreme dayanıklı binaları ile örnek gösterilen bir kent olarak büyümüştür. Her geçen gün bir yenisi eklenen alışveriş merkezleri, toplu konut projeleri, kültür merkezi, özel sağlık kuruluşları, sağlık ocakları ve eğitim kurumları, sosyal donatı alanlarıyla; refah seviyesini her geçen gün biraz daha arttırmıştır.